Diyarbakır Özel Direksiyon Dersi

  • Anasayfa
  • Diyarbakır Özel Direksiyon Dersi

Diyarbakır Özel Direksiyon Dersi

Diyarbakır Dikkat Sürücü Kursu olarak Teorik Eğitimin ardından Ehliyet E-Sınavında başarılı olan adaylarımız için Diyarbakır Özel direksiyon dersi sürecini başlatıyoruz.

Direksiyon Eğitim sürecimizi 5 başlık altında sıralamak gerekirse;

1) Aracı tanıma çalışmaları yapılır. Oturma pozisyonları ve koltuk ayarları, aynaya bakma, aynaları doğru okuma ve anlama yöntemleri, sinyaller, direksiyon dönüşleri, pedallar, işlevleri ve görevleri, viteslerin tanıtılması, aracın çalıştırılması, hareket ettirilmesi, durdurulması, yavaşlatılması ve düz ilerlemeler yapılarak sürücü adayının aracın hareketine alışması sağlanır. Daha sonra yol kullanımı ve trafik sirkülasyonu ile trafiğe adaptasyonu sağlanır.

2) Trafikte korku ve panik benzeri duyguları yönetme pratiği yaptırılır. Başlangıç olarak geri vites kullanımı, geri algılama, park etme tekniklerinden bazılarının uygulamalı gösterimi şeklinde devam eder. Dönüş kuralları, dönüşlerde dikkat etmemiz gereken unsurlar, sinyal kullanımları, yokuşlarda durma ve kalkma, geri kaçırmadan kalkış tekniği gibi konular işlenir.

3) Trafik kuralları, şerit, şerit izleme gibi durumlar anlatılır. Şerit ve şerit izleme kuralları öğretilerek, sollama, araç geçme, şerit değiştirme kuralları ve uygulamaları, uygun şerit seçimi, aracı şeritte tutma yöntemleri gibi konular işlenir. Virajlar, viraj yaklaşımları, aynaya bakış tekniği ve virajlarda doğru algılama, işaretler, trafik işaretleri, kurallara uyma gibi konular işlenerek ders tamamlanır.

4) Genel tekrar uygulanır. Bu ders çalışmasında sürücü adayının önceki temel eğitimlerde kazandıklarımızı uygulaması, pratiğini geliştirmesi ve gözlem yaparak eksiklerini tamamlaması, hatalarını düzeltmesi ve doğru yaklaşımları öğrenmesi sağlanır. Kendi başına araç kullanabilmesi ve trafikte seyredebilmesi sağlanır. Uzun yol çalışmaları, e-5, tem otoyolu gibi güzergahlarda sürüşe yönelik çalışmalar yapılarak kurs tamamlanır.

5) Hava ve zemin koşullarına uygun sürüş teknikleri anlatılır. Hava şartlarına bağlı olarak zor şartlarda sürüş, ıslak zemin çalışmaları, karanlıkta zorlu şartlar, park çalışmaları tekrar edilerek öğrencinin daha çok kullanacağı yollarda pratik yapması ve adayın kullanacağı yollara alışması sağlanarak dersler tamamlanır.

Özel Direksiyon Dersi Eğitimlerimiz

  • Özel direksiyon derslerimiz manuel ve otomatik araç seçenekleri ile deneyimli bay ve bayan eğitmenlerimiz eşliğinde devam etmektedir,
  • Özel direksiyon derslerimiz talep edilmesi halinde öğrencimiz ile ortak belirlediğimiz gün ve saatlerde evden alma ve eve bırakma şeklinde olabilmektedir.
  • Özel direksiyon derslerimizin her bir dersi 60 dakika olarak gerçekleştirilmektedir.
  • Direksiyon derslerimizde kursiyerlerimizin şartlarına ve eksikliklerine göre değişmekle birlikte genellikle trafiğin nispeten sakin yerlerinde başlayıp öğrencinin gelişimine göre trafiğin daha kalabalık, yoğun ve sıkıntılı yerlerine doğru devam edecektir.

Diyarbakır Özel direksiyon dersi; Eğitim sürecindeki genel amacımız kursiyerimizin öncelikle varsa korku ve heyecanlarından kurtularak, sadece araç kullanarak, trafikteki sıkıntı, sorun ve zor durumlardan kaçınmadan, Türkiye şartlarında güvenli bir şekilde, trafikteki her türlü sorun ve sıkıntıyla mücadele edebilecek şekilde araç kullanma becerisi kazanmasını sağlamaktır.

Özel Direksiyon Dersi Eğitim Süresi

Özel direksiyon dersi eğitimi aldığınız kişinin öğretim becerilerine ve deneyimine bağlı olmakla birlikte, sürüş dersindeki eğitim süresi, kursiyerin korkularına, algısına, yaşına, öğrenme becerilerine ve diğer birçok faktöre bağlı olarak kişiden kişiye değişmektedir. 

Özel Direksiyon Dersi Ücretlendirme

Özel direksiyon derslerimizde ücret 60 dakika üzerinden saatlik ücret olarak belirlenmektedir. Özel Sürüş Dersi ücretlerimiz için tıklayınız.