SRC Belgesi Fiyatları

SRC Belgesi Fiyatları

SRC, ODY ve ÜDY Belgesi Fiyatları, bu belgelerin fiyatlandırılması da sınav harcı masrafı bulunmaktadır. Sınav harçları 2021 yılı itibari ile 110,00 TL‘dir. Bu sınav harcı SRC kurs fiyatının dışında tutulur.  SRC sınav harçları kurslara verilirken, SRC kart ücreti Halk Bankası şubelerine yatırılmaktadır.

Aşağıdaki fiyat listesi 2021 yılı SRC Fiyat listesini kapsamaktadır. Bu fiyatlandırma 2021 yılı için geçerlidir.

Tabloda yer alan ücretler Özel Öğretim Kurumları yönetmeliği çerçevesinde özel kurumların görüşleri alınarak yıl sonunda oluşturulan ücret komisyonu tarafından belirlenip valilik tarafından onaylanır. Bu ücretler taban fiyat olup, bu taban fiyatın altına düşülmesi yasaktır. Yukarıda belirtilmiş olan src belgesi, üdy belgesi ve ody belgesi kurs ücretleri 01 Ocak 2021 ile 01 Ocak 2022 tarihleri arasında geçerlidir.

BelgeDers Saat Sayısı
SRC 1 BELGESİ ULUSLARARASI YOLCU TAŞIMACILIĞI40 saat
SRC 2 BELGESİ YURTİÇİ YOLCU TAŞIMACILIĞI36 saat
SRC 3 BELGESİ ULUSLARARASI EŞYA VE KARGO TAŞIMACILIĞI41 saat
SRC 4 BELGESİ YURT İÇİ EŞYA VE KARGO TAŞIMACILIĞI36 saat

Src kurs ücretleri tüm illerde aynı değildir. Her ilin kurs ücretleri kendi komisyonları tarafından belirlenmektedir. Src1 belgesi, src2 belgesi, src3 belgesi ve src4 belgesi fiyatları ders saatine göre değişiklik göstermektedir. 2021 yılı Src ücretleri yukarıdaki tarifeye göre belirlenir ve ücrete KDV dahil edilir.

Yorum Yap